top of page
Пошук

Вишиванка.Україна_СУПЕР_ЕКСКЛЮЗИВ.

  • Фото автора: Олена Олексіївна Нікішина
    Олена Олексіївна Нікішина
  • 19 трав. 2021 р.
  • Читати 1 хв

Нікому достеменно невідомо, коли саме утворилася вишиванка. Як її виникнення, так і розвиток було поступовим. Створювалися протягом століть різні техніки та візерунки, щось видходило, а щось навпаки робилося багатшим і красивішим. Кожному орнаменту надавалося особливе значення, хоча всі вони служили оберегом для володаря від усяких бід і нечистої сили.

Вишиванка - це розмовна назва української вишитої сорочки. Вони вишивалися для різних випадків. Були сорочки і повсякденні, і святкові, і пожнивні. Але особливе місце займає весільна вишиванка. Вона одягалася всього лише один раз за все життя, а потім ховалася в скриню і повинна була зберігатися, як би захищаючи сім'ю від негараздів.

Також слід зазначити, що деякі елементи українських орнаментів, які використовуються у вишивці, збігаються з малюнками, що прикрашали посуд при трипільській культурі.

З приходом XI століття на території майбутньої України поширюється техніка «гаптування» - золоте шиття. Але з приходом татаро-монгол у XIII столітті слов'янська культура практично не розвивалася. Але вже в наступному столітті настає вишивальне «золоте» століття. Крім золотого шиття в моду входить шовкова вишивка.

Бурхливий розвиток торгівлі XVI-XVII привносить в українську вишивку, під впливом сусідських орнаментів нові візерунки, тільки трохи видозмінені. Це всілякі східні рослини.


 
 
 

Comments


Архів

 

Дозволяється та вітається будь-яке неспотворене цитування матеріалів цього ресурсу.

© 2025 Криворізька гімназія №50 Криворізької міської ради

 

e-Mail: sh50i@ukr.net               Ми в соціальній мережі: 

Всі права захищені.

  • Facebook
bottom of page