top of page

Безпека життєдіяльності

ПЛАКАТ - вибухонебезпечні предмети !!!.jpg

Зверніть уваги!
Касетні боєприпаси!

Чому касетні боєприпаси заборонені?

 Касетні боєприпаси - це авіабомби, артилерійські снаряди або ракети, які замість одного великого вибухового снаряда містять десятки або навіть сотні менших боєприпасів.

Це можуть бути міни або снаряди різного призначення (протитанкові, протипіхотні, запальні, хімічні).

Після запуску касетна бомба або ракета гальмує у заданій точці та розкидає мініснаряди по великій площі - розміром з одне або два футбольних поля. Це дозволяє одній бомбі-носію знищити безліч цілей замість однієї.

КАСЕТНІ БОЄПРИПАСИ ЗАГРОЖУЮТЬ ЦИВІЛЬНОМУ НАСЕЛЕННЮ З ДВОХ ПРИЧИН:

  •  ПО-ПЕРШЕ, ВОНИ ВРАЖАЮТЬ ШИРОКУ ПЛОЩУ, НЕ ВІДРІЗНЯЮЧИ СОЛДАТІВ ВІД МИРНИХ ЖИТЕЛІВ.

  • ПО-ДРУГЕ, НЕ ВСІ МІНІСНАРЯДИ ВИБУХАЮТЬ ОДРАЗУ ПРИ УДАРІ. ДО ЧВЕРТІ СУББОЄПРИПАСІВ МОЖУТЬ ЗАЛИШАТИСЯ НА ЗЕМЛІ Й СТАНОВИТИ НЕБЕЗПЕКУ ЦИВІЛЬНОМУ НАСЕЛЕННЮ ПРОТЯГОМ МІСЯЦІВ, РОКІВ АБО НАВІТЬ ДЕСЯТИЛІТЬ ПІСЛЯ КОНФЛІКТУ.

Деякі мініснаряди мають яскраве забарвлення або виглядають як кульки чи циліндри, приваблюючи дітей. Через невеликий розмір снаряди можуть не помітити фермери, які обробляють поле.

Саме тому застосування касетних бомб у населених районах вважається тяжким порушенням міжнародного гуманітарного права. Це заборонене конвенцією про касетні боєприпаси 2008 року.

Можуть міни не вибухати після скидання?

Крім того, що касетна бомба володіє потужною вибуховою силою, вона таїть у собі і певну приховану загрозу. В даному випадку мова йде про те, що з певних причин (у зокрема, із-за недосконалого механізму детонатора) міни, випущені з оболонки бомби не вибухають. Особливо це відноситься до найпершим партіям суббоеприпасов. В даний час менше 5% нових авіабомб не спрацьовують і падають на землю, фактично перетворюючись в протипіхотні міни. Притому після занурення в грунт ці снаряди можуть довгий час зберігати свої детонаційні якості і вибухати після зіткнення зі сторонніми об'єктами.

Особливістю нових російських зарядів для Торнадо-С є те, що заряд може вибухати протягом 40 годин після падіння!

При виявленні подібних зарядів у жодному разі до них не підходити, а одразу повідомляти за телефонами 101 та 102! З ними працюватимуть вибухотехніки.Яка кількість  бомб знаходиться в одному боєприпасі?

Одна касетна бомба містить мінімум десять мін і дрібних деталей до них, перебувають, немов на полицях магазину, на окремих стінках-перегородках. Простіше кажучи, це своєрідна матрьошка, тобто бомби в бомбі, які висипаються після детонації оболонки в повітрі і розсипаються в зоні їх падіння.

Бомби, що містяться у снаряді, можуть начинятися вражаючими елементами і дрібними осколками. За попередніми даними вони мають широкий спектр дії і застосовуються для ураження живої сили противника, а також при ліквідації бронетехніки.

У чому полягає принцип дії касетних боєприпасів?

Перш ніж касетна бомба буде застосована за призначенням, її завантажують у спеціальний відсік на борту винищувача. Потім літак піднімається в повітря, і після отримання наказу пілот скидає снаряд вниз. У свою чергу, боєприпас, випущені у «вільне плавання» по заданим координатам, у певній точці випускає парашут. Потім відбувається гальмування, і снаряд вирівнюється в горизонтальній площині.

Після цього боєприпас починає по черзі позбавлятися від своєї начинки. При цьому скидаються всі міни та бомби також оснащені своєрідними гальмівними пристроями, що дозволяє перенести їх у вертикальне положення. А завдяки встановленому розробниками вибухового пристрою порядку скидання зазначений військовими ділянку накривається повністю. Один снаряд авіабомби здатний пробити броню товщиною в 17 см.

Фрагмент касетного боєприрасу. Спрацьовує по таймеру, від дотику, від вібрації грунту при наближенні. Особлива прикмета білі стрічки довжиною 50 см. Можуть лежати  на поверхні  грунту  тільки білі стрічки, а боєприпас заглиблений в землю. Не чіпати і не  витягувати за білі стрічки, одразу вибухає. У випадку виявлення такого предмету не підходити ближче 25 м., обмежити доступ стороннім особам, зателефонувати 101 або 102.

Фото зроблено на території Зеленодольська та Криворізького району.  (відкритей та уважно роздивіться, щоб знати)

Зверніть уваги!

Бережіть себе та своє життя!

Безпека життєдіяльності освітнього процесу

2 червня 2022 року з учасниками освітнього процесу 4 класу класним керівником Бєлицькою Н.С. було проведено єдину виховну годину з питань безпеки життєдіяльності у літній період.

01.06.2022 в рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності перед літнім канікулярним періодом педагогом-організатором Ігнатьєвою С.А. зі здобувачами освіти 9 класу проведено обговорення презентації «Здійснення правильних дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру під час воєнного стану».

Дітям про безпечний дорожній рух

В рамках Єдиної виховної години з питань безпеки життєдіяльності для здобувачів 4 класу Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 13 січня 2022 року було проведено виховну годину «Правила дорожнього руху знай – життя зберігай!»

Для здобувачів освіти 4 класу інспектором відділу зв'язків з громадскістю полку патрульної поліції Остроухом С.О. була проведена онлайн-зустріч "Безпечна дорога додому" в рамках Національного уроку з безпеки дорожнього руху.

18.11.2021 для здобувачів освіти 6 класу у рамках міської промоакції "#ПравоНаЖиття" проведено інформаційний дайджест "Зробимо правильний вибір"(До Міжнародного дня відмови від паління").

виховна паління.png

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Охорона здоров'я

bottom of page